کد خبر: ۱۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۸
دکتر حسن سبحانی در نشست خبری بعد از ثبت نام
کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: من قائل به حاکمیت پول و ثروت برای تعیین سرنوشت کشور نیستم و با سیطره ثروت بر سیاست مبارزه می کنم.
کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: من قائل به حاکمیت پول و ثروت برای تعیین سرنوشت کشور نیستم و با سیطره ثروت بر سیاست مبارزه می کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن سبحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت نام دراین انتخابات در جمع خبرنگارانگفت: ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق، گسترش عدالت، حمایت از آزادی و تحقق حقوق ملت که در قانون اساسی آمده است از مطالبات مردمی و از اهداف وی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه استاد اقتصاد در دانشگاه تهران است، بیان کرد: با پشتوانه سال های طولانی، قانونگذاری و فعالیت اجرایی کلان، برنامه دولت را با گفتمان اصول و قانون تدوین و در معرض انتخاب ملت ایران می گذارم.

سبحانی تصریح کرد: در برنامه دولت من قرار است اقتصاد عاری از ربا باشد و عدالت براساس آگاهی و رشد مردم تعمیق پیدا کند و کشور با اخلاق مداری که جامعه اکنون به شدت به آن نیاز دارد به ثمر برسد.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه ظرف چند روز آینده منتشر خواهد شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا صرف حضور در مجلس به عنوان نماینده او را تبدیل به رجل سیاسی می کند، بیان کرد: من سالیان طولانی در دولت در سمت معاونت وزیر و دبیر شورای فرهنگ عمومی کار اجرایی کردم و دوازده سال در مجلس بودم براین اساس در انتخابات ثبت نام کردم و بنابراین رجل سیاسی هستم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقتصاد کشور گفت: برای صحبت کردن در این باره باید هم سوال‌کننده و هم پاسخ‌دهنده به سازوکارهای اقتصاد آشنا باشند.

وی درباره شکست طرح اقتصادی که به مجلس ارائه کرده بود، اظهار داشت: آن طرح در راستای کمک به هزینه زندگی مردم و در جای خود طرح خوبی بود. در همان سال چهار متمم بودجه به مجلس ارائه شد و شرایط به سمتی رفت که آثار مثبت آن طرح در متمم بودجه قرار گرفت.

سبحانی با تاکید بر اینکه به عنوان یک داوطلب مستقل در انتخابات حضور یافته، خاطر نشان کرد: ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری و بعد از آن معنا دارد که برنامه هایی وجود داشته و امکان شباهت برنامه ها باشد. تاکنون کمتر برنامه ای دیده ام که تدوین شده باشد و بخواهم بر همین اساس تصمیم بگیرم.

وی در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بیان کرد: باید به دور از فضای احساسی وضع موجود آسیب شناسی شود و از طریق لایحه به مجلس شرایطی فراهم شود و راهی مناسب زندگی مردم بدست آید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تجدیدنظر در قانون هدفمندی یارانه ها بیان کرد: این اقدام باید به منظور گشودن راه حلی مناسب مدنظر قرار گیرد.

سبحانی در پاسخ به این سوال که آیا نقطه قوتی در دولت احمدی نژاد وجود دارد که بخواهد ادامه دهد، گفت: سادگی و مردمی بودن از نقاط قوت این دولت بود که امیدواریم این وضعیت را داشته باشیم.

وی در مورد نقاط ضعف و قوت خود نیز تصریح کرد: شرایط ما نیز در کشور آمیخته با مسائل اقتصادی است. سالیان طولانی معلم اقتصاد بودم و اقتصاد ایران را می شناسم که یکی از بهترین نقاط قوتم است و امیدوارم نقطه ضعفی که مانع خدمت باشد نداشته باشم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت ارز افزود: افزایش قیمت ارز معلول هدفمند کردن یارانه ها و به طور عمده متاثر از شرایط سنگین تحریم بوده است سوءمدیریت در اداره وضعیت موجود به این مسئله دامن زده است و باید نسبت به اصلاح نرخ ارز اقدام کنیم، اما اینکه شرایط چه وقت به وضعیت مناسب برسد، نیاز به زمان هست.

سبحانی در خصوص کابینه خود نیز گفت: به کسانی فکر کردم، اما مجموعه کامل نیست.

وی در مورد برنامه های سیاست خارجی خود اظهار داشت: منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان گسترده است و هیچ دلیلی ندارد که به جزء رژیم صهیونیستی با دیگر کشورها روابطی به نفع خودمان نداشته باشیم.

این نماینده مجلس درباره هزینه های تبلیغاتی انتخاباتی‌اش خاطر نشان کرد: حدود 37.5 میلیون تومان هزینه برای تبلیغات کافی است که من با هزینه خودم تبلیغات می‌کنم و قائل به حاکمیت پول و ثروت برای تعیین سرنوشت سیاسی کشور نیستم.

بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
مهدی مقدم
.
Iran, Islamic Republic of
.
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
0
|
3
.
هر فرد مطلع و صاحب انصافی ، جناب آقای دکتر سبحانی را شخصیتی مثبت در گفتار و رفتار می داند ؛ شخصیتی که بر خلاف بسیاری از مدیران جامعه ، تا احساس نکند می تواند از عهده مسوولیتی برآید ، آنرا برعهده نمی گیرد ؛ قول بی جهت نمی دهد ؛ دنبال حاشیه سازی و تخریب دیگران نیست ؛ حتی برای رقبایش نیز خیر می خواهد ؛ شخصیتی است که با الفاظ ، خیلی قابل توصیف نیست و وصفش در این مقوله نمی گنجد ؛ حقیقتا معتقدم ایشان حتی اگر خدای ناکرده از صندوق آراء بیرون نیایند ، باز پیروزند .
آشنا
.
Iran, Islamic Republic of
.
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۲
0
|
2
.
با آرزوی موفقیت برای دکتر سبحانی عزیز
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد